دو روزه دارم همش فکر میکنم و توی دوران ترک گوشی هستم!

یه سری چیزا مینویسم و شرایط بیکاری و بی پولی مضطربم میکنن بلافاصله یادم میاد هدفم چی بوده و یه عالمه جملات مثبت مینویسم و آروم میشم :/

دیروز نوشتم میدونم میخوام چی بخونم

میدونم میخوام کدوم شهر و واسه زندگی انتخاب کنم

ولی اینا تا وقتی که ندونم میخوام چه کاره بشم و شغل و درآمدی برای خودم دست و پا کنم عملی نمیشن!

پس امروز گیر دادم به اینکه کاری که میخوام چیه؟

بعد دیدم من هنوز دارم سر زیست خوندنم حرص میخورم! با اینکه پرونده ی ادامه تحصیلشو بستما ولی هنوز پرونده ی کار پیدا کردن براش بازه و اینو اون کانال های تلگرامی که رشته های علوم پایه رو به عنوان بازار یاب میخوان و دریغ از یه دونه کارآموزی و دقم میدن، نشون میده! پس یه غرغر بلند بالا نوشتم توی یادداشت گوشی و به یکی از دوستام پیام دادم اگه پایه ست غرغر بشنوه بفرستم براش! 

گوگولی میگه من عمیقا دست از سر زیست برنداشتم! راستم میگه من شاید از ادامه تحصیلش کشیدم کنار ولی هنوز دنبال کار مرتبط با رشته ام!

از طرفی مهارت هایی که دارم توی هنر رو اونقدر جدی نگرفتم متاسفانه در حالی که هم گوگولی هم مبینا میگن من توی هنر موفق میشم چون هم استعداد دارم هم علاقه.

اون سری طی صحبت با گوکولی مساله ی کمال گرایی توی موفقیت مطرح شد که من دچارشم، یعنی چی؟ یعنی اینکه من وقتی وارد یه راهی و یه کاری میشم حتما باید به انتهایی که انتظار میره برسونمش وگرنه پرونده اش باز میمونه و ذهن وسواسی منو واقعا اذیت میکنه!

حالا این روزا من میبینم که نه توی تحصیل رشته ریاضی نه توی تحصیل رشته تجربی و نه توی کار مرتبط با رشته دانشگاهیم که علوم پایه بود نتونستم به جایی برسم و 5 ساله که جسته گریخته هنر کار کردم در حالی که نه تجربه ای داشتم نه آموزش آکادمیکی دیده بودم و هرچی بود خودآموزی بود و کار هام تا حدی که اصلا انتظارش رو نداشتم دیده شدن.

حالا جنگ من با خودمه!

قبول اینکه من نه فیزیکدانم نه بیوشیمیست و شاید من واقعا قراره یه هنرمند باشم درحالی که تحصیلات آکادمیک ندارم؟

این روز ها دچار آشفتگی هستم و میخوام قدم به قدم به سمت شفاف سازی ذهنم پیش برم پس تصمیم گرفتم: 

1. حجم اطلاعاتی که وارد ذهنم میکنم رو کم و کنترل کنم.

2. از یه سری جو های انرژی خور خودمو جدا کنم و چیزایی که منو آشفته میکنن رو حذف کنم.

3. باید خودمو تو جو و مسیری که دلخواهمه قرار بدم تا بفهمم من واقعا چه کاره ام و برم سمت همون و بگردم و افراد واقعا متخصص رو پیدا کنم و ازشون درس بگیرم و مطالعه ی هدفند و تخصصی داشته باشم و یه شاخه رو بگیرم برم تا تهش.

مشخصات

• دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: رشته ,میخوام ,واقعا ,اینکه ,پایه ,پرونده ,تحصیل رشته ,علوم پایه ,میدونم میخوام
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

وبلاگ دکتر علی یگانه باکسر سیر تحول موسسه خیریه اباصالح(عج) شهرستان میبد یزد رسانه just science بقچه نویس the stars of heaven نفیس24 نماینده محصولات الجی اکولوکس شارپ هیوندا سونی ایکس‌ویژن بلست مورانو اخوان